3 סיבות לנדידת משקיעים אל מעבר לים

Rate this post

שוק הנדל”ן מהווה את אחד השווקים הטובים ביותר לתשואה מובטחת, ואנשים רבים בוחרים באפיק הזה כדי לייצר לעצמם הכנסה פסיבית לאורך השנים. אף על פי שהחלום של מרבית המשקיעים הפוטנציאליים הוא לרכוש דירה בישראל ולהשכיר אותה, רבים מהם מגלים שזה כמעט בלתי אפשרי ומעדיפים להשקיע את כספם מעבר לים.

מדוע משקיעים נודדים מעבר לים?

שוק הנדל”ן בחו”ל, ובייחוד באירופה, נמצא בפריחה עצומה בשנים האחרונות. מלבד היצע הדירות להשקעה, משקיעים בוחרים לרכוש נכסים מעבר לים ממספר סיבות:

  1. מחירי נכסים – דירה באזור מתפתח בישראל ולאו דווקא כזה שהוא מבוקש במיוחד תעלה לפחות מיליון שקלים כשמתוך הסכום הזה צריך לפחות כמה מאות אלפי שקלים כדי להיות זכאים למשכנתא. לעומת זאת, דירות בחו”ל עולות עשירית מהמחיר של דירות בארץ, ותמורת 200,000 ₪, ניתן למצוא נכסים להשקעה עם שניים או שלושה חדרים ולרכוש אותם באופן מידי, בלי צורך בלקיחת משכנתא.
  2. תשואה עתידית – המטרה העיקרית של דירות ונכסים להשקעה היא התמורה שהם יניבו לאורך זמן. בישראל התשואה על דירות להשקעה נעה סביב 3% שמהווים סכום זעום יחסית לעומת דירות דומות בחו”ל.
  3. הגנה על הרוכש – בעוד שבישראל ישנם מיסים כבדים על רכישת דירה ראשונה, ומיסים גדולים אף יותר על רכישת דירה שנייה ושלישית שהופכים את ההשקעות ללא משתלמות, בחו”ל זה לא קורה. ברחבי אירופה ישנם חוקים שנועדו להגן על משקיעים מבחוץ, וממשלות מעודדות אותם להשקיע בנכסים על ידי הטבות מס וכן תמריצים שמאפשרים להם לרכוש נכסים להשקעה.

למרות הרצון לרכוש דירה בישראל למגורים או להשקעה, אנשים רבים לא יכולים לעשות זאת בגלל מחירי הנכסים הגבוהים, התמורה הנמוכה והמיסוי המופקע. לעומת זאת, השקעה בדירות באירופה עם מומחה נדל”ן לצידכם, כמו אורן קובי, תוכל להניב לכם תמורה גבוהה במיוחד. אורן קובי, איש נדל”ן בעל ותק וניסיון בנדל”ן מעבר לים, יאתר עבורכם את הנכס שמתאים לכם ביותר; כזה שיניב לכם תשואה גבוהה לאורך השנים, כך שתוכלו להיות בין אותם משקיעים שנהנים מהכנסה פסיבית גבוהה ומשקט נפשי וכלכלי בחייהם.

תגובה ראשונה:

השאירו תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*