רכשתי קרקע חקלאית – מה השלב הבא?

Rate this post

מר ישראל ישראלי רכש בשעה טובה קרקע חקלאית. הוא מרוצה מכך שהצליח לשים את ידו על רכוש ממשי שניתן יהיה להפוך בהמשך לנכס למגורים או לחילופין, שיהיה אפשר למכור אותו ברווח נאה. מר ישראל ישראל הוא כמובן אחד מני רבים שהחליטו להפוך לבעלי קרקע ששואלים את עצמם מה עכשיו.

בשורות הבאות נספק מספר תשובות לכל מי שואל את עצמו: רכשתי קרקע חקלאית – מה השלב הבא?

מידע זה מובא ע”י מח’ יחסי הציבור של חברת אדמה בניהולו של אורן קובי (א.ר. לוגיסטיק נדל”ן)

א.ר. לוגיסטיק נדל"ן - רכישת קרקע חקלאית (Salvatore Vuono)
א.ר. לוגיסטיק נדל”ן – רכישת קרקע חקלאית (Salvatore Vuono)

עם היד על הדופק

כידוע, מי שהפך לבעליה של קרקע חקלאית מתוך מחשבה על העתיד לא שואף לעבד את חלקת האדמה. משקיעים שרוכשים קרקע כהשקעה ממשית צריכים להיות ערים לסימנים שיעידו על כך שהקרקע עומדת לעבור שינוי יעוד.

שינוי ייעוד, שמשמעותו הפשרת קרקע לבניה, אינו תהליך שקורה בין לילה. לרוב זוהי תוצאה של פיתוח בסביבה הקרובה. לכן, על כל מי שרכש קרקע חקלאית להיות עם היד על הדופק. חשוב מאוד להתעדכן באמצעות אמצעי התקשורת והאינטרנט לכל סימן של פיתוח סביבתי.

בנוסף, חשוב מאוד להיות בקשר עם רשויות התכנון ועם גורמים עירוניים או אחרים, שיש להם יד ורגל בקבלת החלטות לגבי שינוי ייעוד. למי שלא רואה את עצמו מפעיל לחץ על גורמי רישוי (לבד או אף כחלק מקבוצה של רוכשים) יכול להסתפק בהמתנה פסיבית. עם זאת, עדיין חשוב להיות תמיד מעודכנים כדי להיות מוכנים לפועל ברגע שיבשילו התנאים לכך.

מימוש או בניה

ברגע שהתקבלה ההחלטה על שינוי ייעוד הקרקע, הרי שמדובר על בשורות טובות ועל התממשות הפוטנציאל. באותו רגע ערך הקרקע קופץ ויכול להכפיל את שוויו ויותר מכך. בשלב זה צריך להחליט האם רוצים למכור ולממש את הרווח באופן מידי או להשביח את הנכס. ההשבחה מצריכה פעולות של פיתוח הקרקע.

פיתוח הקרקע יכול להתבצע באמצעות שיטות שונות. בין היתר ניתן:

  • להיות חלק מקבוצה של בעלים שמשתתפים בפרויקט של בניית בניין משותף בבניה רוויה.
  • אפשרות אחרת היא לבנות בית צמוד קרקע, כאשר חלוקת המגרשים מאפשרת זאת.
  • אפשרות נוספת היא להיכנס לעסקת קומבינציה עם קבלן, שמעביר לבעל הקרקע דירות מוכנות בתמורה לשווי האדמה.


 

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*