נדל”ן בחו”ל: איך עושים את זה נכון?

Rate this post

התמקדו בערי בירה מרכזיות התשואה הכמעט אפסית שמעניקים הבנקים על השקעות סולידיות הובילה משקיעים רבים לחפש אלטרנטיבות לאפיקי השקעה מניבים. בעלי הכיסים הכבדים רכשו נדל”ן במרכזי הערים המבוקשות בארץ, ואחרים התחילו לגלות את האטרקטיביות שברכישת נדל”ן מניב בחו”ל. קיבלנו ממר אורן קובי, איש נדל”ן בעל וותק וניסיון בנדל”ן אירופאי, את כל הטיפים החשובים למשקיע מתחיל בנדל”ן בחו”ל.

התמקדו בערי בירה מרכזיות בעולם עם תשואה יציבה

“המגוון העצום של העסקאות בערי הבירה המרכזיות בעולם, המושכות אליהן מהגרים רבים מרחבי אותה מדינה ומסביבותיה ואפשרויות התעסוקה הרבות מושכות משקיעים רבים לאותה המדינה. הביקוש העצום, למרות התשואות הנמוכות יחסית, מעיד על כך שמדובר בעסקאות סולידיות יחסית, שניתן יהיה לצאת מהן בקלות ולמכור למשקיע אחר בעת הצורך”.

התמקדו במקומות היציבים

אורן קובי ממשיך: “צריך לזכור כי בעולם ההשקעות דווקא המקומות היציבים, בהם התשואה נמוכה יחסית, הם המקומות הבטוחים. אזורים בהם המשקיעים גילו שוק יציב של שכירויות, ימכרו במחירים גבוהים יותר – ולכן התשואה, היחס בין השכירות השנתית וההוצאות למחיר הקניה תהיה נמוכה יותר”.

ייעוד הנכס מכתיב את גובה התשואה

ייעוד הנכס מכתיב את גובה התשואה - אורן קובי

“נכון, נכס שייעודו מסחרי כמו חנות או משרד ואפילו דירה להשכרה לפרקי זמן קצרים יניבו על פי רוב תשואה גבוהה יחסית, וכך גם קרקעות שיועדו לפיתוח נדלני”, אורן קובי מוסיף, “אך השקעה כזו עלולה להביא איתה סיכון רב יותר.

על מנת להשקיע בסיכון נמוך, במיוחד עבור מי שפחות בקיא בתחום הנדל”ן, רצוי להתמקד בדירות להשכרה שיניבו שכר דירה יציב על בסיס חודשי. התשואה אמנם נמוכה יותר בהשוואה לדוגמאות הקודמות שציינתי, אבל גם הסיכון יורד, מה שהופך את ההשקעה לסולידית וליציבה יותר”.

לסיכום דבריו של אורן קובי, נראה כי גם בתחום הנדל”ן – בדומה לאפיקים אחרים בתחום ההשקעות – ההשקעות הסולידיות יותר יעזרו לכם לישון טוב בלילה.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*