מה הוביל לצמיחת שוק הנדל”ן ברומניה?

5 (100%) 2 votes

ישראלים רבים מתעניינים כיום בנכסים ברומניה. מדוע זה שווה? מהם היתרונות של נכס ברומניה על פני נכס בכל מדינה אחרת? נקדים ונספר על גל התפתחות כלכלי עוצמתי ומשמעותי במיוחד, והגל הזה עודו במגמת צמיחה ועלייה. בשנים האחרונות קיימת גם מגמה ברורה של צמיחה בתחום נכסי נדל”ן למגורים. ואכן שווי הדירות עלה בממוצע בכחמישה אחוזים.

רכישת נכס למשקיע ישראלי

כאשר ישראלי מעוניין לרכוש נכס להשקעה, הוא מוצא את עצמו מול קושי בכל מה שקשור לנכסים בארץ. כיוון שהמחירים כיום גבוהים מאוד ולא כל אחד יכול להרשות לעצמו לבצע רכישה כזו. זו הסיבה שמשקיעים רבים פונים לחפש אחר עסקת נדל”ן כדאית בחו”ל. אורן קובי, איש נדל”ן מנוסה ומיומן בעסקאות בחו”ל, מציין את רומניה כאחת המדינות הכדאיות ששווה לרכוש שם נכס, וזאת בשל אחוזי התשואה הגבוהים יחסית.

היסטוריה רומנית

בסוף שנות השמונים השתחררה רומניה מהמשטר הקומוניסטי. כמובן שבשלב זה היה עליה להתחיל לשקם את עצמה ולבנות את עצמה מכל הבחינות. בשנת 2007 היא הצטרפה לשוק האירופאי והמשיכה להתחזק ולהעצים את עצמה. בשנים אלו התחילה רומניה לבנות את עצמה, והשינויים בתחום הכלכלי היו אדירים. העובדה שהאיחוד האירופאי משקיע ברומניה וכן השקעות גדולות שמקורן בארצות הברית נכנסות לגבול המדינה, מסבירות את התנופה ההתפתחותית הגדולה שמתרחשת בגבולות רומניה.

עסקה כדאית ברומניה

בשנים שבהן התייצבה רומניה כלכלית, עלו מחירי הדירות בצורה משמעותית אך העלייה התמתנה באוקטובר 2008 ואפילו חלה ירידה כלשהי במחירי הנדל”ן. אך בשנים האחרונות חלה התאוששות והמדדים מצביעים על עלייה. אכן, אורן קובי מציין כי רומניה היא מדינה נחשבת בתחום הנדל”ן הבינלאומי וגם למשקיע הישראלי זה יכול להיות מתאים. ניתן למצוא עסקאות כדאיות ושוות במיוחד!

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*