לפנות למשקיע? 5 טיפים ליזם המתחיל

Rate this post

 הגיתם רעיון ואתם בטוחים שזהו זה, מדובר ברעיון אשר יבטיח לכם סיפוק אישי ומלאי של מזומנים. הרעיון התגבש והפך למציאות. וכעת, יש ברשותכם מיזם. בניתם תוכנית עסקית, ניתחתם כל אופציה כלכלית אפשרית וכעת כל שנותר הוא, למצוא מימון. רבים הרעיונות אשר נותרים בגדר רעיון בלבד ואחת הסיבות העיקריות לכך היא אי הצלחה בהשגת מימון בכדי להוציאו לפועל. כיצד פונים למשקיע ואיך מציגים בפניו את הרעיון על מנת שישקול ברצינות השקעה במיזם?        

מאת: אורן קובי  אורן קובי

 טיפ מס’ 1 – אמונה

אחד הדברים החשובים ביותר ביזמות, ובחיים בכלל, היא האמונה בדרך בה בחרנו. כאשר יזם מאמין בכל ליבו ברעיון אשר הגה, במיזם שלו, במה שהוא יצר, ביתרונות המיזם ובדרך שבה שהוא עתיד להשפיע על הזולת, זוהי כבר התחלה מרשימה. הצגת המיזם עם ניצוץ בעיניים והתלהבות משדרת כלפי חוץ כי מדובר ביזם מלא תשוקה ורעב להצלחה. בהצגת הרעיון לא נמדד רק המיזם אלא גם היזם.

טיפ מס’ 2 – פשטות

מילת המפתח ביזמות היא בהחלט חדשנות. חשוב מאוד שהמיזם יהיה אחר, שונה וייחודי. אולם, כאשר מציגים את המיזם למשקיע, מומלץ שלא להשתמש במשפטים ערטילאיים, לא ברורים ומסובכים. ההסבר והמצגת צריכים להיות בנויים בצורה קלילה, פשוטה ומובנת. משקיע לא היה רוצה לשים את כספו על מיזם שהוא בעצמו אינו מבין מהו.

טיפ מס’ 3 – זיהוי הפוטנציאל

כדי שהמיזם יעבוד, יימכר וירוויח יש צורך שמישהו ירכוש אותו. לפיכך, חשוב לזהות את השוק הפוטנציאלי, את קהל היעד ולפלח אותו. בהצגת הרעיון, יוטב אם תוכלו לתאר את הקונה העתידי ואת צרכיו וכיצד המיזם תורם לו.

טיפ מס’ 4 – בדיקת כדאיות

זה נכון שהמשקיע צריך לאהוב את הרעיון וחשוב שהרעיון “ידבר” אליו, אך בסופו של יום, משקיע רוצה תוצאות, ותוצאות הן כסף. כאשר מציגים מיזם, חשוב שהמשקיע יבין את כדאיות ההשקעה ואת טווח הזמן בו היא תוחזר.

טיפ מס’ 5 – תוכנית עסקית

למשקיע לא מספיק שסכום ההשקעה יוחזר. המשקיע רוצה לדעת מהו פוטנציאל הצמיחה וההתרחבות של המיזם וכמה הוא עתיד להרוויח עבורו ולכמה זמן. לפיכך חשוב להגיע עם תוכנית עסקית מסודרת אשר מבוססת על מחקר מעמיק ותכנון יסודי שלב אחרי שלב.

 כותב המאמר הוא אורן קובי – מנכ”ל אדמה לוגיסטיק נדל”ן המשווקת קרקעות חקלאיות באיזור פרדס חנה כרכור 

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*