כיצד תשפיע התקררות של שוק הנדל”ן על המשקיעים?

Rate this post

הקיפאון אליו נכנס שוק הנדל”ן בישראל ישפיע על צמיחת המשק, והירידה במכירות הדירות החדשות, בהשקעות ובהתמתנות המחירים כבר באים לידי ביטוי בנתונים הרשמיים. אם התהליך הזה ימשיך, ההתקררות בנדל”ן תישאר לא רק הבעיה של הקבלנים, אלא משפיעה כבר היום על המשק כולו ועל קהל המשקיעים.

שיעור המשקיעים בשוק הנדל”ן גדל בישראל בשנים האחרונות מ-3.4% מסך משקי הבית ב-2008, לכמעט 10% ב-2015.

הבעיה: משקיעים מאוכזבים שנתקעים עם ההשקעה

נדל"ן בפוליןההתנהגות הצרכנית של המשקיעים מושפעת מהמצב בו ערך הדירה שהם רכשו להשקעה יורד בזמן שמשקיע מתקשה להשכיר את הנכס במחיר שמספק לו תשואה רווחית, במיוחד כאשר מדובר בהשקעה שנעשתה במשכנתא.

כמות גדולה של פרויקטים שבנייתם לא הסתיימה בשנה האחרונה, השאירה לא מעט משקיעים מאוכזבים שמרגישים שנתקעו עם השקעה שלא מניבה להם רווח, לא כל שכן מכסה את הוצאות הדירה.

הפתרון: השקעות מעבר לים

ניתן לדבר על שוק הדיור בישראל אין סוף, אך הממשלה שלא מנסה למצוא פתרונות בוודאי לא תעודד

אורן קובי
אורן קובי

משקיעים להשקיע במדינות אחרות בעולם.

המשקיעים יצטרכו להחליט היכן להשקיע את הכסף – האם להמשיך להסתפק בתשואה נמוכה בישראל או לצאת מגבולותיה ולחפש נכס מניב במדינות אירופה: פולין, ספרד, גרמניה ועוד.

לסבירות דעתו של אורן קובי, המתמחה בנדל”ן בערים מובילות ברחבי העולם, שוק הנדל”ן בישראל עומד לפני התקררות שתאט את כל המשק ותפגע במשקיעים. המשקיעים מצדם, יצטרכו לצאת מגבולות הנוחות שלהם, כמו כן מגבולות המדינה, כדי לחפש לעצמם את הנכס הבא שיספק להם מזומנים ולא כאב ראש.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*