כיצד ניתן לעודד יזמות עסקית ?

Rate this post

מאת: אורן קובי

 

אורן קובי

“החינוך ליזמות חיוני לכל מדינה שתרצה לשרוד בעולם שמשאבי הטבע שלו כלים במהירות” כה צוטט פרופסור דן שכטמן, זוכה פרס נובל לכימיה בשנת 2011, ואכן יש צדק בדבריו. ליזמות עסקית יתרונות רבים. ברמה האישית, יזם מוצא עצמו מלא סיפוק, עשייה, משמעות וניתן להוסיף, גם ממון. ברמה הגלובלית יותר, יזמות עסקית תורמת רבות לכלכלת המדינה, לצמיחה במקומות העבודה ולחברה מתקדמת ומפותחת יותר. מהן הדרכים לעידוד היזמות?

 

העצמת הערך העצמי

מרבית האנשים ניחנו בדמיון עשיר, חשיבה חדשנית, יצירתיות ומעוף. אולם, לא לכל אחד ישנן היכולות להבין כי הרעיונות אשר עולים במוחם, אכן ניתנים למימוש. כמו כן, מרבית האנשים אינם מאמינים בעצמם, ביכולות שלהם, ויתרה מזאת, אינם יודעים מהן הדרכים לעשות כן. עידוד יזמות עסקית מתחיל בחינוך ליזמות. בחינוך להצלחה ולהבנתה, הבנה כי ההתנסויות והכישלונות, הם אלו אשר בונים הצלחה. טיפוח ועידוד ליזמות חשוב שיתחיל כבר בגיל התיכון, בני הנוער הם אלו דור העתיד ועליהם עתידה להישען כלכלת המדינה ומצבה החברתי.

ליווי והדרכה

על מנת שרעיון עסקי ייצא לפועל וגם יחזיק מעמד בשוק הרלוונטי, יש לדעת ולהכיר את התחום העסקי. לא כל בעל רעיון יודע כיצד להתנהל בעולם זה, אשר נחשב למאיים ודרקוני. ישנם אלו אשר הוגים רעיון מבריק אך חוששים להמר על זמנם וכספם ומעדיפים להישאר כשכירים ולשמור את הרעיון במגירה. ליווי מקצוע מהימן על ידי מיטב המומחים עשוי לעודד ולהוות תמריץ גם לאלו החשדנים ביותר. תכנון נכון של פיתוח המיזם, ניהול אסטרטגי מקדים, ייעוץ פיננסי אדוק, ייעוץ ארגוני, אלו הם רק חלק מן הדרכים לעידוד יזמות עסקית.

השקעה ומימון

אחד הקריטריונים העיקריים והמהותיים בפיתוח מיזם עסקי נשען על היכולת הכלכלית של היזם. למרבית היזמים אין את הבסיס הכלכלי והמשאבים הכספיים בכדי להוציא לפועל את רעיונם, גם אם הוא מוצלח ביותר. בין אם מדובר בפיתוח רעיון טכנולוגי חדשני ובין אם מדובר על פתיחת עסק קטן, אדם נזקק למשאבים כספיים לשם כך. עידוד יזמות עסקית מתבסס על השקעת כספים מצד גורמים חיצוניים. הלוואות כספיות, מענקים ומימון הם אלו אשר מהווים את יריית הפתיחה עבור כל מיזם עסקי.

 כותב המאמר הוא אורן קובי – מנכ”ל אדמה לוגיסטיק נדל”ן המשווקת קרקעות חקלאיות באיזור פרדס חנה כרכור 

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*