כיצד הכלכלה הגרמנית החזקה מושכת את המשקיעים?

Rate this post

הודות לשיקום שלה לאחר מלחמות העולם של המאה העשרים, גרמניה הפכה להיות מעצמה אירופאית בעלת נוכחות חזקה בגוש האירו. הכלכלה היציבה של גרמניה מהווה מקור לקנאה עבור מדינות בכל רחבי העולם, ומשקיעים רבים נוהרים כדי לקחת חלק מהעוגה ולהשקיע במדינה לפני שהמחירים יאמירו. השקעות רבות ברחבי גרמניה הן בתחום הנדל”ן, מה שנובע מהביקוש ההולל והגובר לנכסים במדינה הזו שצעירים וגם מבוגרים מבקשים לשכור לצרכיהם השונים.

מדוע גרמניה מושכת אליה משקיעים מכל העולם?

כאמור, הכלכלה בגרמניה יציבה ומהווה מודל לחיקוי עבור מדינות רבות בכל רחבי העולם. אף על פי שיש ביקוש גבוה לנכסים בכל רחבי המדינה, גרמניה לא העלתה מחירים של נכסים במידה ניכרת, מה שמגביר עוד יותר את המשיכה של משקיעים למדינה הזו.

הכלכלה היציבה במדינה מבטיחה שמחירי הנכסים לא ישתנו במידה ניכרת ושלא תהיה קריסה בשוק הנדל”ן, ולכן רבים בוחרים לרכוש בה נכסים מסוגים שונים וליהנות מהתשואה שהם מניבים. כדאיות ההשקעה בגרמניה לא נעלמה מעיני הישראלים, וכיום רבים בוחרים לרכוש נכסים להשקיע במדינה הייחודית הזו, לפי דבריו של אורן קובי, מומחה בנדל”ן מעבר לים.

מלבד התשואה שמניבים נכסים בגרמניה, ישראלים רבים בוחרים להשקיע דווקא במדינה הזו בשל מחירי הדירות המאמירים בישראל. עבור עשירית מהמחיר של דירה בישראל, ניתן לרכוש נכס משתלם בגרמניה ולעשות זאת במקרים רבים גם בלי משכנתא או בלי הלוואות. פירוש הדבר הוא שרכישת נכס בגרמניה תניב תשואה מידית שלא תתקזז עם הוצאות משכנתא או חובות אחרים.

גרמניה מציגה יציבות כלכלית מרשימה בשנים האחרונות, ומשקיעים מכל רחבי העולם בוחרים בה כאפיק להשקעה, לפי אורן קובי. בין שמדובר בנכסים, קרקעות או משרדים, נכסים בגרמניה מניבים לאלו שמשקיעים בהם תשואה גבוהה במיוחד, וישראלים רבים “קופצים” על ההזדמנות הזו כל עוד מחירי הרכישה נמוכים.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*