יזמות עסקית- תהליכים וגיבושם

Rate this post

יש לכם רעיון עסקי מנצח? פיתוח חדשני שלא נרשם כמותו בעבר? צריכים לרשום אותו מהר כפטנט לפני שמישהו אחר יקח את הקרדיט? אם אתם חושבים על רעיון, מוצר או מיזם שיכול להכניס לכם הזדמנויות כלכליות רווחיות, מן הסתם אתם בעיצומו או תחילתו של תהליך הנקרא יזמות עסקית. מה זה בדיוק ואיך עושים את זה, ובעיקר, מי?

הכותב הוא: מנכ”ל אדמה לוג’יסטיק גרופ – אורן קובי

מהי יזמות עסקית?

יזמות עסקית הינה יוזמה שמטרתה בניית ערך כספי למוצר, רעיון או פטנט של אדם או חברה קיימת. אם הגיתם רעיון למוצר מנצח ויש לכם את כל הסיבות להאמין כי הוא יוכל להיות רווחי, עומד לפניכם תהליך לא קצר וגם לא פשוט, של הפיכת הרעיון למוצר ממשי שמוכר, ואף מרוויח. התהליך כולל שלבים רבים, ביניהם בדיקה במשרד הפטנטים המוודאת כי רעיון זהה כבר לא רשום בו, ואם לא, למהר ולרשום את הפטנט, וכתיבה של אסטרטגיה עסקית הכוללת תוכנית עסקית. על תוכנית זו להיות כתובה בצורה המקיפה והמקצועית ביותר מאחר ויש לה שני שימושים: האחד – היא משמשת לגיוס כספים ממשקיעים או בנקים והשנייה היא שימוש בתוכנית זו כבסיס להתנהלות כולה של החברה, או החברה בהקמה.

מי צריך יזמות עסקית?

למעשה כל מי שיש לו רעיון והוא מעוניין להפוך את הרעיון למוצר ולהרוויח עליו כסף. אדם פרטי, או חברה קיימת שמחפשת דרכים חדשות לשדרג את עצמה או להוסיף חטיבה חדשה עם כיוונים ופיתוחים נוספים. דוגמה מצוינת ליזמות עסקית היא חברות סטארט אפ: אלו יוצאות עם רעיון מהפכני, שלצורך קידום שלו והפיכתו למוצר רווחי מקימות חברת סטארט אפ (הזנק בעברית). תהליך ההקמה כולל גיוס משאבים מגורמים עסקיים המאמינים בהצלחת הרעיון, כתיבה של תוכנית עסקית, הקמה של צוות פיתוח, רישום פטנט, ובהמשך עיצוב המוצר ועד להוצאתו לאור, כלומר להצגה שלו בפני הצרכנים, מכירתו, והרווח הכספי. יזמות עסקית תעסוק פחות בבחינת כדאיות המוצר ויותר במציאת דרכים להזניק אותו למעלה.

יזמות עסקית להצלחה

הדרך הנכונה ביותר, כזו בה התהליך לא יהיה כרוך בטעויות של מתחילים או חוסר הבנה של אותו התהליך, היא לפנות לחברות שנותנות שירותי יזמות עסקית. חברות אלו מנוהלות על ידי כלכלנים, אנשי עסקים, מנהלים בכירים בחטיבות עסקיות של חברות גדולות וכדומה, אשר ביכולתם המקצועית להכיר את הדרכים היעילות, ואף קיצורי דרך (כמו למשל במצבים של רישום פטנטים או אישורים רגולטוריים) וכל מה שיכול לסייע לעסק להתקדם ולהרוויח.

אורן קובי מנכ”ל חברת אדמה – זרוע ההשקעות בקרקעות של לוג’יסטיק גרופ.
טלפון: 03-6218700
פקס: 03-6218701
דוא”ל: info@logisticgrp.co.il

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*