יזמות עסקית- מה כדאי לדעת

Rate this post

יזמות עסקית היא כשמה, יוזמה להקמת עסק חדש, או פעילות חדשה בתוך עסק שכבר קיים. תהליך זו הינו שיטתי והמטרה שלו היא להוציא אל הפועל רעיון עסקי שמטרתו רווח. פעילות של יזמות עסקית היא מורכבת, לא פשוטה, גם אם הרעיוןאו העסק הינם מוצלחים. הקשיים בהם נתקל יזם עסקי הם בהשגת מימון ליוזמה, או לפרויקט, רישום הרעיון כפטנט, גיוס צוות עובדים מוכשר, קבלתם של אישורים רגולטורים וכדומה. היזמות העסקית הקלה ביותר להבנה היא חברות סטארט אפ, שמוקמות במסגרת תוכנית ואסטרטגיה של יזמות עסקית. במקרים בהם היזמות מגיעה מתוך עסק או חברה שכבר קיימים ויש מגמה לשדרג או להחיות אותו, ניתן לעשות זאת באמצעות יעוץ עסקי או אימון עסקי.

הכותב הוא: אורן קוביאורן קובי

 יזמות עסקית- כל הדרך לעסקים

יזמות עסקית מתבצעת על ידי יזמים, אנשים או חברות המתמחות בניהול עסקי ומנהל עסקים. היכולת של גופים אלו היא עיבוד הרעיון העסקי, הגדרה של אסטרטגיה עסקית כולל הכנת וכתיבת תוכנית עסקית, כיוס המשאבים הנדרשים להוצאה לפועל של המיזם, בניית צוות מקצועי ועוד דרכים שמטרת כולם היא ליישם את הרעיון לכלל מעשה.

יזמות עסקית- לתת ערך כספי לרעיון

למעשה, אין הגדרה אחת בלבד שתתאר יזמות עסקית. זהו מכלול של דברים שמטרתם אחרת- להפוך רעיון למקור כספי רווחי. הדבר יכול להתבטא במגוון עשיות, ביניהן כאמור רישום פטנטים, גיוס משאבים וכדומה, אך לא רק: גם פיתוח מוצר כלול בהגדרת יזמות עסקית, כמו גם עיצוב תעשייתי, ביצוע סקרי שוק ובעצם כל מה שיסייע בבניית ומתן ערך לפטנט או לרעיון שיש לעסק קיים או לאדם פרטי.

יזמות עסקית מקצועית

אם יש לכם רעיון שאתם בטוחים שהוא מנצח ושתוכלו להרוויח לא מעט כסף בזכותו, ההמלצה היא להיעזר בשירותים מקצועיים של חברות העוסקות באימון עסקי וביזמות עסקית. אלו, יוכלו עם נסיונם וההיכרות שלהם עם האספקטים הרבים הנוגעים לתהליך יזמות עסקית, וקשורים אליה, היכרות על עולם העסקים, המתחרים, המצב הכלכלי ועוד, יוכלו להרים את היוזמה, רעיון או פטנט, ולהזניק אותה קדימה במגמה ליצור רווחים גבוהים ככל האפשר.

חברת אדמה בניהולו של אורן קובי מתמחה באיתור, השבחה, ליווי ושיווק קרקעות חקלאיות ברחבי הארץ. כרגע חברת אדמה מתמקדת בקרקעות חקלאיות באזור כרכור, אחד האזורים המתפתחים והמבוקשים ביותר בישראל.

לפניכם תמונה של אורן קובי עם שחקן הטניס הגדול,זוכה הרולאן גרוס לשנת 2015 – סטן ואוורינקה:

סטן ואוורינקה - אורן קובי oren kobi
סטן ואוורינקה – אורן קובי oren kobi

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*