אפיקי ההשקעה הפופולריים בעולם: על נדל”ן בברלין

Rate this post

ברלין נחשבת לאחד מיעדי ההשקעה הפופולריים ביותר בעולם, בכל הקשור להשקעות נדל”ן. היא בירתה של גרמניה, מדינה חזקה ועשירה מאד, אשר כלכלתה ידועה כיציבה מאד.

השקעות נדל”ן בגרמניה, לרבות בברלין עצמה, מציעות תשואה רבה והן אטרקטיביות עבור משקיעים מקומיים, כמו גם עבור משקיעים ישראלים, כפי שגורס אורן קובי, איש נדל”ן בעל וותק וניסיון בנדל”ן אירופאי.

למה דווקא ברלין?

1122344

בסקר שבחן 500 אנשי נדל”ן מכל העולם, דורגה גרמניה כיעד האטרקטיבי ביותר להשקות נדל”ן. מבין 10 הערים בעלות פוטנציאל ההשקעה הגבוה ביותר, אפשר היה למצוא בסקר הזה 4 ערים גרמניות, כשברלין נמצאת במקום התשיעי.

אורן קובי מספר שההערכות הן, כפי שפורסם בגרמניה, כי שיעור הנכסים שיימכרו למשקיעים במדינה יגדל ב-7 אחוזים, וששוק הנדל”ן המקומי נמצא בהתעוררות. הדבר ניכר במיוחד בערים הגדולות של גרמניה, כמו ברלין, מינכן, פרנקפורט, דיסלדורף, שטוטגארט וגם המבורג.

היציבות הכלכלית, כפי שמאמין אורן קובי, היא אחת הסיבות לכך שגרמניה מושכת אליה משקיעים רבים מכל העולם. שכר הדירה, המשקף את המחירים הריאליים וגם את מוסר התשלומים הגבוה, הופך את גרמניה כולה ליעד שאליו מגיעים משקיעי נדל”ן מכל העולם.

ברלין היא עיר מתפתחת, מצליחה, גדולה ומבוקשת מאד. היא מושכת אליה צעירים רבים בזכות 4 האוניברסיטאות הנחשבות שבה, בין השאר. בתוך עשור, כך משערים, מספר התושבים שבה צפוי להכפיל את עצמו. למעלה מ-80 אחוזים מכלל האוכלוסייה שוכרים דירות, ולכן עבור משקיעי נדל”ן זהו פתרון נהדר שיכול להניב תשואות גבוהות.

יש בברלין, מספר אורן קובי, מגוון של אפשרויות נדל”ן. יש בה תיירות ענפה, מבנים אקדמיים רבים, רגולציה חזקה וגם פיקוח על המחירים. המיסוי נמוך ואין צורך לחשוש מתפתחות של בועת נדל”ן, כפי שקורה במדינות רבות, לרבות ישראל. השקעות נדל”ן בברלין הן בעלות תשואה גבוהה והן הרבה יותר סולידיות מכל השקעה אחרת.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*