אילו ערים מובילות בהשקעות נדל”ן באירופה?

Rate this post

עיר תוססת ומבטיחה בלב אירופהעל רקע הדיבורים על מיסוי דירה שלישית בארץ, משקיעי הנדל”ן המנוסים מדירים את רגליהם מהשקעות מקומיות, ורבים לוטשים עיניים להשקעות מעבר לים, ולא בכדי.

עוד בשנת 2015, הרבה לפני שמיסוי דירה שלישית עלה לכותרות, נערך כנס על ידי חברת ראיית החשבון “PwC” ובו מופו הערים האטרקטיביות ביותר להשקעה. בין הערים הללו ניתן למצוא את ברלין בגרמניה, את מדריד בספרד, את דבלין האירית ואחרות. אז מה הופך את בירות אירופה לאטרקטיביות כל כך?

עיר תוססת ומבטיחה בלב אירופה

שאלנו את אורן קובי, איש נדל”ן בעל וותק וניסיון בנדל”ן אירופאי, מה הופך את הבירות האירופאיות לאטרקטיביות כל כך. “אם נסתכל בדו”ח משנת 2015 נוכל לראות כי גרמניה זכתה לייצוג מכובד בארבעת המקומות הראשונים של רשימת הערים האטרקטיביות להשקעה.

ברלין דורגה במקום הראשון, והעיר המבורג הגיעה למקום הרביעי. גרמניה עוברת שינויי חקיקה מאסיביים שנועדו לפתוח אותה יותר ויותר עבור המשקיעים המקומיים ועבור משקיעי חוץ. מדיניות זו נועדה להקל את מצוקת הדיור בברלין, העיר התוססת שצעירים עוברים אליה מכל רחבי אירופה בזכות פתיחה של סניפי חברות עולמיות מובילות במקום.”

“מצוקת הדיור יצרה מצב שללא בנייה של יחידות דיור נוספות המחירים רק יעלו.” מוסיף קובי “התרבות בגרמניה בה זוגות צעירים עסוקים יותר בבנייה של קרירה ופחות בהתיישבות במקום אחד וברכישת דירה למגורים, הובילה לאחד משווקי השכירות התוססים ביותר בעולם. כמעט ולא תמצאו צעיר גרמני שלוקח משכנתא לקנות דירה או מקבל כסף מההורים. כולם מתגוררים בשכירות”.

מאפיין נוסף שמציין קובי הוא חוק שיצא לאחרונה ומגביל את בעלי הדירות ביכולת להעלות את מחיר השכירות מדי שנה. כך, כאשר זוג מצא דירה שהוא מרוצה ממנה, הוא יישאר כמה שיותר שנים במקום על מנת שמחירי השכירות לא יעלו.

לפי אורן קובי, נראה שברלין היא אכן העיר האטרקטיבית ביותר להשקעה

הדבר מבטיח יציבות רבה עבור בעלי הנכסים, שאינם סובלים מחודשים בהם הדירה עומדת ריקה, ומקבלים תשואה סולידית שוטפת על ההשקעה.

לסיכום, לפי אורן קובי, נראה שברלין היא אכן העיר האטרקטיבית ביותר להשקעה, ועשרות אלפי משקיעי חוץ כבר גילו זאת. זה הזמן להצטרף לחגיגה, לפני שמחירי הדיור בעיר יתחילו לזנק.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*