איך הברקזיט משפיע על שוק הנדל”ן האנגלי?

Rate this post

היפרדות בריטניה מהאיחוד האירופי הובילה לטלטלה בשווקים

בריטניה מעולם לא ראתה את עצמה כחלק אינטגרלי מהאיחוד האירופי. הממלכה שמרה על המטבע שלה, ועל עצמאות בניהול מדיניות החוץ וההשקעות. עם זאת, ההחלטה שהתקבלה במשאל עם על עזיבה מידית של האיחוד האירופי הובילה לטלטלה עזה בשווקים. אורן קובי מסביר כי הסיבה לכך איננה רק עצם העזיבה של האיחוד, אלא חוסר הוודאות בנוגע למה המשמעויות של הצעד. עד היום, הממשל הבריטי לא הצליח לסכם את כלל הפרטים הנחוצים בנוגע ליחסים הכלכליים שלו עם מדינות האיחוד ביום שאחרי. מכסים, ביקורת גבולות, תנועת אנשי עסקים וסחורה, כל אלו עומדים על כף המאזניים. אחד מהתחומים אשר עוברים את הטלטלה הגדולה ביותר הוא הנדל”ן באנגליה.

מהן ההשפעות המנוגדות של הברקזיט על שוק הנדל”ן האנגלי

הברקזיט הוביל למספר השפעות מנוגדות על שוק הנדל”ן האנגלי. חלק מההשפעות מובילות לעליית ההשקעות בנכסים, וחלקן מורידות את הביקוש באופן חד. ההשפעות הללו הן:

  • הגברת ההשקעות בנדל”ן: במצבים של חוסר וודאות כלכלית וחשש מקריסה של השוק, משקיעים פרטיים ומוסדיים רבים פונים אל נכסי הנדל”ן. לא משנה כמה חדה תהיה הנפילה, ככל הנראה ערך הקרקע בלונדון ובערים אחרות יתאושש מכך ביום מן הימים.
  • הפחתת הביקוש לנדל”ן: חברות בינלאומיות רבות, אשר העסיקו עשרות אלפי בריטים עוזבות את המדינה בשל ניתוק הקשרים הצפוי עם האיחוד האירופאי. בנוסף, אירופאים רבים החיים באנגליה צפויים לעזוב אותה בשל שינוי חוקי ההגירה של הממלכה, ולהותיר אחריהם נכסים רבים למכירה.
London at night

מהי ההשפעה המשולבת של הברקזיט

בסיכומו של היום, הברקזיט משפיע על הנדל”ן בבריטניה בצורה שמשתנה בין אזורים ובין תקופות. עד לאישורה הסופי של התכנית לעזיבת האיחוד האירופאי בפרלמנט הבריטי, ההשפעה הכלכלית המדויקת שלו איננה ידועה. עם זאת, תקופת השפל הכלכלי היחסי של השוק האנגלי, מעניקה שלל הזדמנויות להשקעות בנדל”ן באנגליה, כאשר התשואה על ההשקעה עשויה להיות גבוהה במיוחד לאחר התאוששותו של המשק. אורן קובי ממליץ מאוד להתייעץ עם מומחים להשקעות ולשוק הקרקעות האנגלי כדי שתוכלו לקבל את ההחלטה הטובה ביותר.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*