איך בונים מודל השקעה בחו”ל?

Rate this post

רישום מסודר של כל הנתונים - אורן קוביהשקעה טובה מתחילה בתכנון נכון. כאשר משקיעים בנדל”ן חשוב למצוא את השווקים האטרקטיביים, לבחון מספר חלופות ולבנות מודל השקעה שיניב תשואה שנתית סולידית, וכמו כן יפתח אפשרות לרווחים נוספים ממכירת הנכס בעתיד לאחר שמחירו עלה לאורך זמן. שאלנו את שאלנו את אורן קובי, איש נדל”ן בעל וותק וניסיון בנדל”ן אירופאי, כיצד הוא ממליץ לבנות מודל השקעה בחו”ל.

התחילו מרישום מסודר של כל הנתונים

“מרבית חברות השקעת הנדל”ן בחו”ל נותנות לכם את המספרים הסופיים בלבד”, מסביר אורן קובי, “כמה אחוזי תשואה אתם צפויים לקבל.

כאשר בונים מודל השקעה, חשוב לשבת עם גיליון נתונים מסודר ובו הפרטים הבאים: עלות הנכס, עלות שיפוצו (אם הוא זקוק לשיפוץ), מחיר ניהול הנכס והוצאות נוספות שקשורות לתהליך הקניה, כמו גם עלויות השכרת הנכס. לאחר מכן יש להוסיף צפי שכירות שנתי, וכך תוכלו להשוות עסקה אחת לאחרת – כאשר הנתונים המלאים נאספים עבור כל עסקת נדל”ן לגופה”.

אל תתפתו לסיפורים

“מעולם לא שמעתי חברת שיווק של נכס שאומרת ללקוח “אנחנו מוכרים לך נכס זבל, באזור הכי פחות אטרקטיבי למגורים בעיר”, מגחך אורן קובי, “כל חברה תנסה למכור לכם את הנכס, את האזור ואת האוכלוסייה בצורה המושכת ביותר.

אל תתפתו לסיפורים - אורן קובי

שווה קודם כל לעשות שיעורי בית ולחפש את מירב המידע על האזור בו אתם עומדים להשקיע. כמו בארץ, גם בערים מרכזיות באירופה יש אזורים טובים יותר ופחות. חשוב להשקיע באזור שבו הנכס לא ישב ריק מספר חודשים בין דייר לדייר.”

לסיכום, לפני שרצים לרכוש נכסים בחו”ל על בסיס תמונה יפה או סרטון וידיאו אטרקטיבי, חשוב לערוך תחקיר מקיף. לבדוק היטב את הנכס, כמו גם את החברה המשווקת אותו ואת החברה שתנהל אותו בפועל לאחר הרכישה, ואולי גם להתייעץ עם מומחה לתחום שיעבור אתכם על הנתונים המספריים מחדש.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*