5 דברים שיש לבדוק לפני שרוכשים קרקע חקלאית

Rate this post

חברת אדמה גרופ בבעלות אורן קובי, משווקת קרקעות חקלאיות באזורים נבחרים ואסטרטגיים בארץ ומציעה אפשרויות רבות למשקיעים. ההשקעה בקרקע חקלאית יכולה להיות כדאית אך ישנה חשיבות רבה לבחון מספר פרמטרים טרם הרכישה.לוגו PNG

להלן 5 הפרמטרים העיקריים:

1. הפשרת הקרקע

קרקע חקלאית לא יכולה להיות רווחית אם היא לא הופשרה ולכן יש לבחון את מועד ההפשרה של הקרקע החקלאית המיועדת. זאת עושים על ידי פניה לוועדת התכנון והבניה ובדיקה של תכניות המתאר.

2. סוג הקרקעות

קרקעות חקלאיות מתייחסות אל סוגים שונים של קרקעות וייעודים. ההשקעה תהיה עדיפה לקרקע חקלאית שעתידה לשמש כקרקע שעליה ייבנו בתים, מרכזי קניות ובתים. ניתן לזהות קרקעות אלו על ידי בדיקה בתכניות המתאר. קיימות גם קרקעות נוספות שעתידות להיות שטחים פתוחים ואלו לא תהיה ברורה הפשרתן.

3. מצב משפטי

כמו בכל רכישה של נכס, גם כאן חשוב לבחון כי הקרקע נקייה משעבוד, עיקול, וכי אין התנגדות משפטית כלשהי לבנות עליה. התנגדויות אלו יכולות להגיע ממגוון רחב של ארגונים כמו למשל ארגונים ירוקים.

4. בעלי הקרקעSouthern California Desert

לפני שמשקיעים בקרקע חקלאית יש לבדוק מי הם בעלי הקרקע ולוודא זאת מול גורמים רשמיים. אם מדובר במיופה כוח יש לוודא כי הוא מחזיק באישור לבצע את פעולת מכירת הקרקע.

5. מראה עיניים

במקרים של השקעה בקרקע חקלאית לא מדובר על רכישת דירה, אבל ישנה חשיבות רבה למראה עיניים שיכול להכריע את הכף. למשל, יכול להיות שכאשר תסתכלו על הקרקע המיועדת, תראו כי יש בה בעיות כלשהן כמו תשתיות, תחבורה וכדומה.

חברת אדמה בניהולו של אורן קובי מתמחה באיתור, השבחה, ליווי ושיווק קרקעות חקלאיות ברחבי הארץ. כרגע חברת אדמה מתמקדת בקרקעות חקלאיות באזור כרכור, אחד האזורים המתפתחים והמבוקשים ביותר בישראל.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*