כיצד אפשר לזהות חלון הזדמנויות עסקי

Rate this post

חלון הזדמנויות עסקי איננה מילת קסם. כדי לזהות חלון הזדמנויות עסקי נכון עבורכם יש צורך בהבנת הנקרא, מידע, ניסיון וחוש בריא בתחום העסקים ובקריאת המפה בצורה הריאלית ביותר. רבים קופצים על עסקי הנדל”ן כיום ובמיוחד ברכישת קרקעות חקלאיות אשר מיועדות להפשרה, כי הם רואים בזה חלון הזדמנויות עסקי טוב. אבל האם באמת כל אחד שקופץ על ההזדמנות ממשש את החלון הזה ? האם כל אדם שאינו מבין דבר וחצי דבר בתחום הנדל”ן יוכל להפוך חלון הזדמנות עסקי לעסק משגשג ומצליח ? כמובן שלא. על מנת לנצל כהלכה הזדמנויות עסקיות יש לדעת כיצד לזהות אותם בהקשר האישי שלכם .

מאת: אורן קובי אורן קובי

 הזדמנויות עסקיות בתחום הנדל”ן

כיום הטרנד החם בעסקאות נדל”ן הוא רכישת אדמות חקלאיות המוצעות ברחבי הארץ לרוכשים פוטנציאלים. למרות הכדאיות הניכרת מהמספרים המוצגים בפניכם על הנייר יש לבדוק כל הזדמנות כזו לעומק, על מנת לא להיגרר למצב שבו כספכם מושקע בקרקע שלעולם לא תניב רווחים בסופו של דבר. כדי לעשות זאת בצורה מקצועית ונכונה עליכם להקיף את עצמכם באנשי מקצוע אשר יוכלו לייעץ לכם בכל הנוגע להזדמנות העסקית הספציפית העומדת מולכם, וכשמדובר בקרקעות יש להתייעץ עם עורך דין ושמאי לפני הכל. שמאי טוב יוכל לומר לכם את ערכה האמיתי של הקרקע ואת הפוטנציאל העסקי שלה לאחר שיבדוק כמה וכמה מרכיבים וביניהם : למי שייכת הקרקע – קרקע פרטית, של המנהל וכיוצא בזה, האם יש תוכניות מתאר חדשות לאיזור שבו נמצאת הקרקע, מה הם הסיכויים להפשרת האדמה בעתיד, האם הקרקע אינה משועבדת או שאין לה הערת אזהרה בטאבו מטעם רשות העתיקות, או שהמינהל מייעד קרקע זו בעתיד לשמורת טבע או לשטחים ירוקים וכדומה .

 יזמות עסקית – ידע ונסיון קודם לכל

כדי לזהות חלון הזדמנויות עסקי יש להבין בתחום הספציפי או להסתייע באנשים המבינים בו. סיוע זה אמנם עולה כסף, אבל הכסף שיוכל להיחסך עבורכם במקרה של כשלון כלכלי שנובע מחוסר המקצועיות והנסיון שלכם יהיה שווה כל גרוש .

כותב המאמר הוא אורן קובי – מנכ”ל אדמה לוגיסטיק נדל”ן המשווקת קרקעות חקלאיות באיזור פרדס חנה כרכור

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*