יזמות עסקית- הכל מתחיל ברעיון

Rate this post

כמה פעמים אתם שומעים על סיפורי הצלחה מסחררים שמי שעומד מאחוריהם מספר כי הכל התחיל ברעיון אקראי של כמה חבר’ה, או הברקה שמישהו החליט לקחת אותה צעד אחד קדימה? כמה רעיונות מעולים אתם מכירים שנותרו במגרת הרעיונות רק משום שלממציאים שלהם לא היתה היכולת והידע המקצועי לקדם אותם לכלל מוצר רווחי? יזמות עסקית היא התשובה לכל מי שמאמין ברעיון שלו, ורק לא ממש יודע כיצד להוציא אותו אל הפועל.

מאת: אורן קובי

יזמות עסקית- כך מקדמים רעיון

אתם יכולים להיות אדם פרטי, יזם, או עסק קיים. אם יש לכם רעיון טוב, חשוב שגם התהליך להפיכתו למוצר טוב יהיה נכון ויתבצע בצורה המקצועית ביותר. פעמים רבות יזם מתחיל עם רעיון מעולה, הולך לאיבוד בדרך ומאבד את היכולת להפוך את מה שעל הנייר או בדמיון נראה כל כך פשוט. יזמות עסקית היא שם כולל לתהליך עסקי שלם, בו נדרש ידע והבנה של כל שלב ושלב בתהליך הזה. הוא כרוך בכתיבת תוכנית עסקית שזהו מסך המאגד את כל עקרונות ופרטי הרעיון, את החשיבה האסטרטגית לקידום שלו, את התוכניות לשווק אותו וכן, עלויות נדרשות, צוות פיתוח והידע שלו, גיוס משאבים, עיצוב מומלץ למוצר, וצפי רווחים לאחר ההשקעה והמכירה. תוכנית עסקית משמשת גם לגיוס הון ממשקיעים והיא חייבת להיות כתובה בצורה מקצועית, בפורמט מסוים, ולא להחסיר בה שום נתון שיכול להיות קריטי להחלטה אם להשקיע או לא.

יזמות עסקית- המקצוענים מדברים

יזמות עסקית אם כן, כרוכה בתהליכים מקצועיים. אם אין לכם כל הידע המקיף והרחב לכך, חשוב שתיעזרו במי שיש לו הידע, הכלים ואפילו הקשרים, שיסייעו לכם בקידום המיזם. אתם תצטרכו גורם שבקיא ברישום פטנטים, בגורם שידע לעשות סקרי שוק ולנתח אותם, גורם הבקיא בכלכלה והמגמות שלה בעתיד הקרוב, אדם הבקיא בגיוס צוות עובדים ומפתחים למוצר, ועוד דברים רבים וחשובים. לכן, גם אם אתם עסק קיים ואתם מתרחבים עם מיזם חדש- כדאי מאד שיעמוד מאחוריו וילווה אותו גורם מקצועי.

יזמות עסקית- מתחילים לדבר עבודה

חברות אימון עסקי ויועצי יזמות עסקית הם הכתובת שלכם. חברות אלו יתמכו בכם לאורך כל התהליך, יבדקו כדאיות, ינחו אתכם בדבר התוכנית העסקית, יגייסו למענכם השקעות, יבדקו עבורכם את נושא הפטנטים, יעבדו איתכם על הקונספט ועוד דברים רבים אחרים שיאפשרו לכם להתמקד בפיתוח הרעיון, ולהם לסייע לכם להרוויח ממנו.

אורן קובי מנכ”ל חברת אדמה זרוע ההשקעות בקרקעות של לוג’יסטיק גרופ.
טלפון: 03-6218700
פקס: 03-6218701
דוא”ל: info@logisticgrp.co.il

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*