כיצד למנף יזמות עסקית בעולם הנדלן

Rate this post

עולם הנדל”ן קורץ לרבים מסיבות שונות ומגוונות. רבים מעוניינים לרכוש בית או דירה או קרקע לבנייה לצרכי מגורים, ורבים אחרים מעוניינים לרכוש נדל”ן לצורך השקעה לטווח רחוק יותר ולהשגת תשואות גבוהות על כספם שהושקע כאופציה נוספת לחסכון בבנקים אשר כיום התשואות שהם מציגים הם נמוכות ביותר ביחס לתשואות ההשקעה בנדל”ן. יחד עם זאת, יש לזכור, כי נכסי נדל”ן ברוב המקרים אינם זולים, ועל מנת לממש את חלום רכישת הדירה או כדי להשקיע בכך לצורך השקעה יש להביא הרבה מאד כסף. השאלה, אם כך, היא – כיצד עושים זאת ללא כסף זמין בבנק ?

 מאת: אורן קובי אורן קובי

מה פירוש מינוף עסקאות נדל”ן ?

מינוף עסקאות נדל”ן פירושו הוא מימון העסקה או חלקה באמצעות הלוואות אשר לוקחים במוסדות מימון שונים כאלה ואחרים. צורת המינוף השכיחה ביותר בעסקי הנדל”ן היא לקיחת משכנתא בבנק למשכנתאות. משכנתא היא הלוואה לטווח ארוך שהמדינה מעודדת את המעוניינים לרכוש דירה או בית לקחת כדי שיוכלו לרכוש את הבית שיהיה בבעלותם הפרטית. קבלת משכנתא תלוייה בגורמים רבים, אבל בסופו של דבר יכולים רוב הזוגות הצעירים לקבל משכנתא אשר תהלום את יכולת ההחזר שלהם על פי רמת ההכנסה שלהם וההון הפנוי שנשאר לאחר קיזוז כל ההוצאות הקבועות שיש למשפחה .

נטילת משכנתא כרוכה בגילוי כל המשאבים הכלכליים של המועמד לקבלת ההלוואה ויכולות ההחזר הקבועות שלו באופן שוטף. לקיחת משכנתא יכולה להיות מאד כדאית למינוף העיסקה, מכיוון שהלוואות משכנתא ניתנות בריבית מאד נמוכה יחסית להלוואות אחרות והיא פרושה לשנים רבות. דבר זה מאפשר לאנשים עם הון התחלתי קטן יחסית לרכוש דירה או בית או כל נכס נדל”ן אחר אשר ירצו לרכוש .

 משכנתא שנייה

אנשים אשר מעוניינים לרכוש נכס נדל”ן נוסף לזה הנמצא כבר בבעלותם, יוכלו לקבל משכנתא שנייה על הנכס שבבעלותם, ועל ידי כך יוכלו לרכוש נכס נוסף. המשכנתא השנייה מעמידה את הנכס הראשון כבטוחה להחזר ההלוואה והרבה יותר קל לקבל הלוואה זו מאשר הלוואת המשכנתא הראשונה .

כותב המאמר הוא אורן קובי – מנכ”ל אדמה לוגיסטיק נדל”ן המשווקת קרקעות חקלאיות באיזור פרדס חנה כרכור

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*