אורן קובי: למה משקיעים מרחבי המזרח התיכון מתעניינים בשוק הנדל”ן באנגליה?

Rate this post

ציבור משקיעי הנדל”ן בעולם הוא מגוון למדי. עם זאת, ניתן לראות היטב כי מגמה חשובה מאוד הינה מגמת ההשקעה מעבר לים. אורן קובי, איש הנדל”ן הוותיק והמנוסה בנדל”ן מעבר לים מספר כי לא רק בקרב משקיעים ישראלים ניתן לראות זאת. גם משקיעים אחרים מרחבי המזרח התיכון בוחרים להזרים כספים רבים להשקעות מחוץ למדינות המוצא כאשר הפעם, על הפרק עומדת אנגליה.

 

ערכה של הליש”ט צולל

מדוע הופכת דווקא אנגליה ודווקא בעת הנוכחית למוקד משיכה עבור משקיעים מהמזרח התיכון בכלל, לרבות מישראל? סיבה מרכזית שיכולה להסביר זאת הינה ההיחלשות של המטבע הבריטי. המטבע הבריטי, הליש”ט, נחלש ולא מאתמול. לאורך תקופה ניתן לראות מגמה של היחלשות. במונחים שקליים, ניתן לראות כי אם בעבר הדי רחוק עמד ערכו של המטבע על רמה של יותר מ-7 שקלים הרי שלאחר מכן הוא התייצב על קרוב ל-6 שקלים ולאחר מכן המשיך לרדת לפחות מ-5 שקלים לכל 1 ליש”ט. באופן טבעי, כך אומר היזם אורן קובי, נוצרה כאן הזדמנות. זוהי הזדמנות לשלם פחות (במונחים שקליים) ולקבל יותר.

ציפייה לעליות מחירים

לא רק בישראל צולל ערכו של הפאונד הבריטי (הליש”ט) ובנוסף, זוהי לא הסיבה היחידה שמושכת משקיעים מרחבי המזרח התיכון. גם שינויים בשוק האנרגיה העולמי הביאו משקיעים להפנות כסף רב לנדל”ן ואנגליה נחשבת למקום מועדף. השימוש הגובר בגז טבעי, הפיתוח של מקורות אנרגיה מתחדשים והירידה בערך הנפט לא נעלמו מעיני המשקיעים.

אך מדוע דווקא אנגליה? מדוע דווקא נדל”ן באי הבריטי? לדברי אורן קובי, הכלכלה הבריטית חזקה ויציבה מאוד ותוכיח זאת עובדת ההתאוששות מהברקזיט. הצפי הוא כי בעתיד מחירי הנכסים עוד יעלו ועל כן, רמת המחירים כיום מהווה הזדמנות.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*