אלו הן 5 הערים האטרקטיביות ביותר באירופה למשקיעים

עשרות אלפי ישראלים משקיעים בשנים האחרונות בחו”ל בנכסי נדל”ן שונים. על מנת שהשקעה תישא את הפירות הרצויים, יש לבחור את הנכס בתבונה במקומות הנכונים. אורן קובי, איש נדל”ן בעל וותק וניסיון בנדל”ן מעבר לים, מספר כי המקום הנכון להשקעה כיום הינו באירופה. עם זאת, מוסיף ואומר איש הנדל”ן כי אירופה אינה עשויה מקשה אחת. אז מהן הערים האטרקטיביות ביותר למשקיעים באירופה?

בוקרשט

אחת הערים האטרקטיביות למשקיע היא בוקרשט. לאחר תקופה של ירידת מחירים משמעותית, שוק הנדל”ן בעיר החל להראות סימני התאוששות. שיא במחיר הנדל”ן נרשם לפני כעשור, כאשר השחיקה במחירים הפכה את הנכסים למאוד אטרקטיביים. לצד סימנים יפים לעליית מחירים מתונה ניתן להזכיר את נתוני התוצר החיוביים שמשתקפים בכלכלה המקומית. יתרון חשוב – יחסית לא רבים הם המשקיעים הבינלאומיים שכבר גילו את העיר.

מדריד

מדריד, הבירה הספרדית, הייתה לאחרונה בעין הסערה בשל חילוקי הדעות עם הממשל המקומי של ברצלונה. יחד עם זאת, מוסיף אורן קובי, אין בכך כדי לטשטש את העובדה כי המשקיעים ממשיכים לנהור אל העיר. הכלכלה בספרד ממשיכה לצמוח והכל מעריכים שמחירי הנכסים צפויים לעלות בשנים הקרובות באופן ניכר.

ברלין

הכלכלה הגרמנית היא מהחזקות באירופה, ובברלין ניתן לראות צמיחה כלכלית חזקה במיוחד. השקעה בנדל”ן בעיר הזאת מגלמת אמנם תשואה מעט נמוכה יותר ביחס לבירות אחרות בחלק מערי אירופה, אבל ההשקעה בעיר זו בטוחה מאוד ומתאימה למשקיעים סולידיים, חובבי יציבות.

לונדון

לאחר סערת הברקזיט נשמעו קולות שבישרו על קשיים פיננסים צפויים. אבל כשהתפזרו העננים התברר כי לונדון ממשיכה להוות הזדמנות מעולה למשקיעים.

דבלין

מאז שלהי 2008, עת מחירי הנכסים רשמו שיאים, ירדו המחירים של נכסים בעיר באופן ניכר. ההתאוששות הכלכלית בעיר ראויה לציון ומביאה עמה הזדמנות מעולה למשקיעים.

פורסם בקטגוריה נדל"ן באירופה | עם התגים , , , , , | כתיבת תגובה

איך הפך ענף הנדל”ן לאטרקטיבי יותר משוק ההון?

כל אחד מאיתנו יודע – להשקיע בשוק ההון זה כבר מזמן לא באופנה. לא פעם התנודות הבלתי אפשריות של שערי המטבע, שמושפעות מחוסר יציבות בשווקים העולמיים, מלחמות ומפגעי מזג האוויר, הופכות את המשחק הזה להתעסקות בלתי פוסקת ואף מסוכנת.

לאף אחד אין רצון לשים את כספו על קרן הצבי. אף אחד גם לא מעוניין שהכסף ישכב לו בחשבון בלי להביא תשואות כדאיות. המטרה של הכסף שיש לנו היא להרוויח עוד כסף ולאפשר לכל מי שעושה זאת הכנסה פאסיבית יציבה.

שוק ההון כבר לא אטרקטיבי יותר

למרבה הצער, היום שוק ההון איבד מהאטרקטיביות שלו. אנשים שבאמת רוצים להשקיע ולקבל תשואות עברו לעבוד עם ענף הנדל”ן. אורן קובי, איש נדל”ן בעל וותק וניסיון בנדל”ן מעבר לים טוען שיותר ויותר ישראלים בוחרים להשקיע בנדל”ן בחו”ל קודם כל, כדי לישון טוב בלילה.

רכישת נדל”ן בחו”ל במטרה להשכיר אותו, להרוויח מדמי שכירות ולמכור אחרי כמה שנים הופכת לעסק מאוד פופולארי. אבל אחד הדברים החשובים שצריך לדעת הוא למי לפנות ועם מי לעבוד. במי לבחור לטווח בינך לבין השוק המקומי? כדי שהעסק באמת יהפוך לכדאי ורווחי, יש לעבוד רק עם אנשים בעלי ניסיון מוכח, שהפעילות שלהם בשוק הנדל”ן מעבר לים מוכחת ויש להם לקוחות מרוצים.

השקעה סולידית ומשתלמת בו זמנית

מדובר בהשקעה שמצד אחד מאוד סולידית, ומצד שני – מביאה רווחים נאים מאוד למי שמחליט להיכנס לתחום. וזה ברור – הרי שוק הנדל”ן נחשב לאחד השווקים היציבים בכל מקום, במיוחד בארה”ב. דמיינו לעצמכם שתוך זמן קצר אתם תוכלו להפוך לבעלי נדל”ן בארה”ב ולשכוח מהדאגות לכסף שלכם – תהיו בטוחים שעם אורן קובי הוא בטוח לא ילך לאיבוד.

פורסם בקטגוריה מאמרים כלליים | עם התגים , , | כתיבת תגובה

איך עובדת השקעת נדל”ן בדרך הנכסית?

בגדול, ניתן לחלק את השקעות הנדל”ן לשלושה סוגים עיקריים – הדרך הנכסית, הפיננסית והיזמית. במאמר זה אורן קובי יסביר כיצד עובדת השקעת נדל”ן באופציה הראשונה, הדרך הנכסית.

במסגרת הדרך הנכסית, מציעים למשקיע לרכוש דירה, משרד, קרקע, או כל נכס מניב אחר בארץ או בחו”ל. השאיפה מהשקעה מסוג זה היא בסופו של דבר ליהנות מדמי שכירות או מעליית ערך הכנס עד שיגיע לגובה בו כדאי למכור אותו.

אורן קובי אומר כי לפני קניית נכס, עליכם לשאול את עצמכם מספר שאלות כמו האם מחיר הכנס באמת יעלה ותוכלו למכור אותו ברווח טוב? האם יהיה לו ביקוש וקונים במחיר שתנקבו? במקרה וקניתם קרקע, מה הסבירות שתקבלו עליה זכויות בניה בעתיד?

“חשוב שתדעו את התשובות לשאלות הללו מראש”, אומר אורן קובי, “כדי שתדעו בדיוק לאן אתם נכנסים”.

פורסם בקטגוריה מאמרים כלליים | עם התגים , | כתיבת תגובה

מה ביוון מושך דווקא את המשקיעים הישראלים?

בסוף השבוע האחרון פורסם בחדשות 10 על האטרקטיביות של איי יוון בעקבות המשבר הכלכלי שפוקד את המדינה. להמשיך לקרוא

פורסם בקטגוריה מאמרים כלליים, נדל"ן באירופה | עם התגים | כתיבת תגובה

מחפשים להשקיע בנדל”ן באירופה? תחקרו קצת את ברצלונה

ברצלונה מובילה בשנים האחרונות את שוק הנדל”ן הספרדי, ולא מעט משקיעים רוכשים בעיר דירות. השקעות אלה שונות במהותן מהשקעות בישראל, ומניבות למשקיע תשואה גבוהה בזמן קצר.

להמשיך לקרוא

פורסם בקטגוריה מאמרים כלליים, נדל"ן באירופה | עם התגים , , | כתיבת תגובה