כיצד הכלכלה הגרמנית החזקה מושכת את המשקיעים?

הודות לשיקום שלה לאחר מלחמות העולם של המאה העשרים, גרמניה הפכה להיות מעצמה אירופאית בעלת נוכחות חזקה בגוש האירו. הכלכלה היציבה של גרמניה מהווה מקור לקנאה עבור מדינות בכל רחבי העולם, ומשקיעים רבים נוהרים כדי לקחת חלק מהעוגה ולהשקיע במדינה לפני שהמחירים יאמירו. השקעות רבות ברחבי גרמניה הן בתחום הנדל”ן, מה שנובע מהביקוש ההולל והגובר לנכסים במדינה הזו שצעירים וגם מבוגרים מבקשים לשכור לצרכיהם השונים.

מדוע גרמניה מושכת אליה משקיעים מכל העולם?

כאמור, הכלכלה בגרמניה יציבה ומהווה מודל לחיקוי עבור מדינות רבות בכל רחבי העולם. אף על פי שיש ביקוש גבוה לנכסים בכל רחבי המדינה, גרמניה לא העלתה מחירים של נכסים במידה ניכרת, מה שמגביר עוד יותר את המשיכה של משקיעים למדינה הזו.

הכלכלה היציבה במדינה מבטיחה שמחירי הנכסים לא ישתנו במידה ניכרת ושלא תהיה קריסה בשוק הנדל”ן, ולכן רבים בוחרים לרכוש בה נכסים מסוגים שונים וליהנות מהתשואה שהם מניבים. כדאיות ההשקעה בגרמניה לא נעלמה מעיני הישראלים, וכיום רבים בוחרים לרכוש נכסים להשקיע במדינה הייחודית הזו, לפי דבריו של אורן קובי, מומחה בנדל”ן מעבר לים.

מלבד התשואה שמניבים נכסים בגרמניה, ישראלים רבים בוחרים להשקיע דווקא במדינה הזו בשל מחירי הדירות המאמירים בישראל. עבור עשירית מהמחיר של דירה בישראל, ניתן לרכוש נכס משתלם בגרמניה ולעשות זאת במקרים רבים גם בלי משכנתא או בלי הלוואות. פירוש הדבר הוא שרכישת נכס בגרמניה תניב תשואה מידית שלא תתקזז עם הוצאות משכנתא או חובות אחרים.

גרמניה מציגה יציבות כלכלית מרשימה בשנים האחרונות, ומשקיעים מכל רחבי העולם בוחרים בה כאפיק להשקעה, לפי אורן קובי. בין שמדובר בנכסים, קרקעות או משרדים, נכסים בגרמניה מניבים לאלו שמשקיעים בהם תשואה גבוהה במיוחד, וישראלים רבים “קופצים” על ההזדמנות הזו כל עוד מחירי הרכישה נמוכים.

פורסם בקטגוריה נדל"ן באירופה | עם התגים , , , | כתיבת תגובה

נדל”ן תמורת ביטקוין – אילו מדינות תומכות בזה?

המטבע הווירטואלי ביטקוין הפך לשיחת היום, בעיתונות, באינטרנט ואפילו – בקרב משקיעי נדל”ן. תחזיות מספרות כי ייתכן מאוד שבעתיד הלא רחוק ידחק המטבע הזה את רגליהם של המטבעות הרגילים ויהפוך למטבע העיקרי. כבר היום, לא מעט עסקים מוכנים למכור מוצרים תמורתו וזה עוד לא הכל. אורן קובי, איש נדל”ן בעל ותק וניסיון בנדל”ן מעבר לים גילה לנו כי ישנן ערים בעולם המאפשרות לקנות באמצעות ביטקוין אפילו נדל”ן.

בית בפלורידה

כמי שמקפיד להתעדכן באתרי נדל”ן מרכזיים החושפים סיפורים מרתקים, נתקל אורן קובי בסיפור כמעט בלתי יאומן: בית ששוויו לא מיליון, 2 מיליון או 3 מיליון כי אם לא פחות מ-6 מיליון דולרים נמכר לאחרונה תמורת ביטקוין. מקום ההתרחשות – מיאמי שבפלורידה. מחיר המכירה בביטקוין היה כ-1600 יחידות מהמטבע הווירטואלי.

בית בדובאי

כמטבע ווירטואלי, הביטקוין חוצה גבולות והוא סחיר גם הרחק מגבולות ארצות הברית או ישראל. בימים אלה סיפר יזם מדובאי, המוביל פרויקט לבניה של דירות סטודיו, שהוא מתכנן לקיים את המכירות בביטקוין. על פי הדיווח, המחיר המבוקש יהיה קצת יותר מ-50 יחידות של המטבע הווירטואלי. בדולרים, מדובר בסכום של כרבע מיליון דולרים. בזמן כתיבת שורות אלה, חלק מהדירות כבר הספיקו להימכר.

בית באינדונזיה

באלי, האי האינדונזי, אולי איננו מופת לקדמה כלכלית אבל בתחום מכירת הנדל”ן בביטקוין הוא בהחלט לא צועד מאחור. רוכש שביקש להישאר בעילום שם סיפר כי עבור הבית שרכש באי שילם 800 יחידות מהמטבע. בדולרים – חצי מיליון.

בית בניו יורק

גם במיאמי כבר רכשו נדל”ן במטבע הווירטואלי המוביל בעולם. בניו יורק, חברת נדל”ן מובילה דיווחה לאחרונה כי תסכים לקבל תשלומים במטבע זה, בעסקאות שהיא מקדמת באזור מנהטן.

 

פורסם בקטגוריה כללי | עם התגים , , , , | כתיבת תגובה

מדריך למתחילים: כיצד בונים מודל השקעה בחו”ל?

המונח ”השקעה” מוכר לכולנו משוק ההון והנדל”ן, ופירושו המילולי הוא הקצאה של כספים עבור החזר עתידי. העובדה שהעולם כיום נמצא בקצות אצבעותינו הודות לטכנולוגיה מתקדמת והכניסה של האינטרנט לכל בית מאפשרת לכולנו להיות משקיעים פוטנציאליים ולנתב את הכספים שלנו כך שיניבו לנו רווחים עתידיים.

להמשיך לקרוא

פורסם בקטגוריה נדל"ן באירופה, נדל"ן בארה"ב | עם התגים , , , | כתיבת תגובה

3 סיבות לנדידת משקיעים אל מעבר לים

שוק הנדל”ן מהווה את אחד השווקים הטובים ביותר לתשואה מובטחת, ואנשים רבים בוחרים באפיק הזה כדי לייצר לעצמם הכנסה פסיבית לאורך השנים. אף על פי שהחלום של מרבית המשקיעים הפוטנציאליים הוא לרכוש דירה בישראל ולהשכיר אותה, רבים מהם מגלים שזה כמעט בלתי אפשרי ומעדיפים להשקיע את כספם מעבר לים.

מדוע משקיעים נודדים מעבר לים?

שוק הנדל”ן בחו”ל, ובייחוד באירופה, נמצא בפריחה עצומה בשנים האחרונות. מלבד היצע הדירות להשקעה, משקיעים בוחרים לרכוש נכסים מעבר לים ממספר סיבות:

  1. מחירי נכסים – דירה באזור מתפתח בישראל ולאו דווקא כזה שהוא מבוקש במיוחד תעלה לפחות מיליון שקלים כשמתוך הסכום הזה צריך לפחות כמה מאות אלפי שקלים כדי להיות זכאים למשכנתא. לעומת זאת, דירות בחו”ל עולות עשירית מהמחיר של דירות בארץ, ותמורת 200,000 ₪, ניתן למצוא נכסים להשקעה עם שניים או שלושה חדרים ולרכוש אותם באופן מידי, בלי צורך בלקיחת משכנתא.
  2. תשואה עתידית – המטרה העיקרית של דירות ונכסים להשקעה היא התמורה שהם יניבו לאורך זמן. בישראל התשואה על דירות להשקעה נעה סביב 3% שמהווים סכום זעום יחסית לעומת דירות דומות בחו”ל.
  3. הגנה על הרוכש – בעוד שבישראל ישנם מיסים כבדים על רכישת דירה ראשונה, ומיסים גדולים אף יותר על רכישת דירה שנייה ושלישית שהופכים את ההשקעות ללא משתלמות, בחו”ל זה לא קורה. ברחבי אירופה ישנם חוקים שנועדו להגן על משקיעים מבחוץ, וממשלות מעודדות אותם להשקיע בנכסים על ידי הטבות מס וכן תמריצים שמאפשרים להם לרכוש נכסים להשקעה.

למרות הרצון לרכוש דירה בישראל למגורים או להשקעה, אנשים רבים לא יכולים לעשות זאת בגלל מחירי הנכסים הגבוהים, התמורה הנמוכה והמיסוי המופקע. לעומת זאת, השקעה בדירות באירופה עם מומחה נדל”ן לצידכם, כמו אורן קובי, תוכל להניב לכם תמורה גבוהה במיוחד. אורן קובי, איש נדל”ן בעל ותק וניסיון בנדל”ן מעבר לים, יאתר עבורכם את הנכס שמתאים לכם ביותר; כזה שיניב לכם תשואה גבוהה לאורך השנים, כך שתוכלו להיות בין אותם משקיעים שנהנים מהכנסה פסיבית גבוהה ומשקט נפשי וכלכלי בחייהם.

פורסם בקטגוריה נדל"ן באירופה, נדל"ן בארה"ב | עם התגים , , , | כתיבת תגובה

משקיעים בארה”ב? אלו הן הערים שכדאי לשים עליהן עין

בארצות הברית יש בנמצא לא מעט הזדמנויות נדל”ן. יחד עם זאת, לא כל הערים מגלמות את הסיכוי הטוב ביותר לתשואה מכסימלית. לא בכל עיר ועיר תוכלו להשכיר את הנכסים באותה הקלות ויש ערים שבהן ניתן בהחלט לצפות לעליה מהירה יותר בערך הנכס. ביקשנו את עזרתו של אורן קובי, איש נדל”ן בעל וותק וניסיון בנדל”ן מעבר לים, על מנת להבין מהן הערים בארצות הברית שכדאי לשים עליהם עין.

להמשיך לקרוא

פורסם בקטגוריה נדל"ן בארה"ב | עם התגים , , | כתיבת תגובה